ayakkabıdan sanayi yağ lekesi nasıl çıkar

Sanayi Yağı Lekesi Nasıl Çıkar?

Sanayi yağı lekesi nasıl çıkar; Sanayi yağları, endüstriyel alanlarda çeşitli makinelerin ve araçların bakımı için kullanılan yağlardır. Bu yağlar, endüstriyel süreçlerin verimli şekilde yürütülmesi için gereklidir. Fakat, aynı zamanda giysilere, ayakkabılara, yerlere ve diğer alanlara da sıçrayabilir ve çıkarması güç lekeler bırakabilir. Dolayısıyla, sanayi yağ lekelerini çıkarmak için en önemli faktör, lekeye ne kadar çabuk müdahale ettiğinizdir.

Leke taze ise, temizlemek daha kolay olacaktır. Yağ lekesi kuruduysa, temizlemek için daha çok uğraşmanız gerekebilir. Sanayi yağ lekesini hem kişisel hem de endüstriyel alanlarda çıkarmak için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

sanayi yağ lekesi nasıl çıkar
sanayi yağ lekesi nasıl çıkar

Kimyasal Temizleyici: Öncelikle, lekeyi temizlemek için vakit kaybetmeden harekete geçmelisiniz. Sanayi yağ lekesini çıkarmak için temiz ve yumuşak bez parçası kullanın. Lekenin üzerine yağ çözücü uygulayın. Kullanacağınız yağ çözücüsünü lekeye dökün ve güzelce fırçalayın. Lekeyi arındırmak için soğuk su kullanın. Yağ lekesini tamamen çıkardığınızdan emin olmak için işlemi tekrarlayın.

Doğal Temizleyici: Kişisel alanlarda sanayi yağ lekelerinden kurtulmak kolay değildir. Bu yüzden, lekeyi en kısa zamanda temizlemelisiniz. Yağ lekesini emmesi için mısır nişastası veya bebek pudrası gibi ürünler kullanabilirsiniz. Lekenin üzerine serpin, biraz bekleyin ve fırçalayarak silin.

Uzman firmamız Soltek Kimya, endüstriyel alanlarda sanayi yağ lekesi temizliği konusunda özel kimyasal ürünler sunmaktadır. Firmamızın, kendi geliştirdiği sanayi tipi yağ çözücü kimyasal sanayi yağlarını etkin şekilde çözerek temiz yüzeyler bırakır.

Sunduğumuz çözümler, sanayi yağlarıyla mücadelede güçlü performans gösterirken, yüzeylere de zarar vermez. Kaliteli ürünlerimizle sektörün öncüsü olarak, müşterilerimizin beklentilerini karşılamak için hizmet kalitemizi sürekli geliştirmekteyiz. Sanayi yağ lekeleriyle ilgili özel çözümler arıyorsanız, Soltek Kimya firmamız sizin için doğru adrestir. Web sitemizdeki telefon numaramızı arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Kıyafetteki Sanayi Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

kıyafetten sanayi yağ lekesi nasıl çıkar


Kıyafetteki sanayi yağ lekesi nasıl çıkar; yağlar, çeşitli sektörlerde hoş olmayan lekeler bırakabilir. Bu lekeler, fabrikalarda çalışan kişiler için olağandır. Bundan dolayı, lekeleri çıkarmak için etkili adımlar bulunmaktadır. Kıyafetteki sanayi yağı lekesini çıkarmak şu adımları uygulayın:

  • Yağ temizleme işlemini yapmadan önce, hava alan yerde bulunun ve kendinizi korumak için gerekli ekipmanları giyin, özellikle eldivenlerinizi takmayı ihmal etmeyin.
  • Yağ lekesinden kurtulmak için özel çözücüye ihtiyacınız olacaktır. Pamuklu bez alın ve üzerine çözücüden biraz dökün.
  • Bezi yağ lekesi olan bölgeye koyun ve lekenin tamamını kapladığından emin olun. Çözücünün işlenmesi için 5-10 dakika beklemeniz yeterlidir.
  • Lekeyi çıkarmak için bekleme süresi bittiğinde, kıyafeti hafifçe ovalamaya başlayın.
  • Fakat, kumaşa fazla baskı yapmayın, yoksa zarar görebilir.
  • Yağ çözücüyü iyice arındırmak için kıyafeti temiz suya bırakın. Bu işlemlerden sonra kurutun.

Ayakkabıdan Sanayi Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?


Ayakkabıdan sanayi yağ lekesi nasıl çıkar; Ayakkabılarınızda sanayi yağı lekesi varsa, basit bir yöntem deneyebilirsiniz. Öncelikle, lekeli bölgeyi kağıt havlu ile silerek yağın fazlasını alın. Sonra, lekenin üzerine yağı çekecek bir toz ürününü dökün. Bu tozlar tuz, un veya bebek pudrası olabilir. Tozu lekenin tamamını kaplayacak şekilde dökün ve 10-15 dakika kadar bekletin. Bu sürede toz yağı içine çekecektir. Daha sonra, tozu fırça yardımıyla ayakkabıdan çıkarmaya başlayın. Leke kurumuşsa, önce bu adımları uygulayın. Ardından, lekenin üzerine çamaşır deterjanı dökebilirsiniz Deterjanı lekeye iyice yedirmek için döndürerek ovalayın. En sonunda, ayakkabıyı ılık suyla durulayın. Detaylı bilgi almak için Soltek Kimya firmamızı arayabilirsiniz.

Zeminden Sanayi Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

zeminden sanayi yağ lekesi nasıl çıkar


Zeminden sanayi yağ lekesi nasıl çıkar; Sanayi yağları, motor yağı, gres, makine yağı, gibi çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Bu yağlar, çok yapışkan oldukları ve temizlemelerinin zor olduğu için, zeminlerde sanayi yağı lekesi oluştuğunda, hemen temizlenmeleri gerekmektedir. Yoksa, leke çıkamaz ve zemine hasar verir. Zeminden sanayi yağı lekesi çıkarmak için şu adımları uygulayın:
Yağ lekesine Sol Clean Ex ürününü uygulayın. Zemindeki lekeyi yağ çözücü emene kadar bekleyin. Daha sonra, birkaç dakika bekleyin. Süngerle lekeyi nazikçe temizleyin. Lekenin kalmadığından emin olmak için suyla arındırın.

Sanayi yağı lekelerinin üstesinden gelmek için endüstriyel temizlik alanında eşsiz performans sergileyen yağ sökücü kimyasallar arasında yer alan Sol Clean Ex ürünümüz, yüksek kaliteli çözümler sağlar. Geliştirdiğimiz formülü ile sanayi yağ lekelerini kolayca temizler. Özel ürünümüz Sol Clean Ex, endüstriyel tesislerin temizliği için kalite standartlarını karşılar. Güçlü temizlik özelliği sayesinde zorlu ortamlarda bile etkilidir. Benzersiz ürünümüzü denemek ve daha fazla bilgi almak için, vakit kaybetmeden Soltek Kimya firmamıza ulaşabilirsiniz.