poliüretan köpük lekesi nasıl çıkar

Poliüretan Köpük Nasıl Temizlenir?

Poliüretan köpük nasıl temizlenir sorusuna en etkili olan kimyasal çözücüler ile yanıt vermek gerekir. Çünkü temizlenmesi zor olan kalıntılardır. Bu aşamada mutlaka kimyasal çözücüler kullanmak önemlidir. Çünkü bu köpük kalıntıları yüzeyde pütürlü bir görünüm yaratır. Temizlenmesi için de güçlü kimyasallara gereksinim duyulur. Birçok endüstri alanında ve inşaat sektöründe kullanılan poliüretan yanlış kullanıldığında ya da kullanım sırasında hata meydana geldiğinde temizlenmesi gereken maddedir. Temizlenmesi zaman zaman oldukça zordur. Bu süreçte poliüretan kimyasal temizleyici kullanarak kolayca köpüğü temizlemek mümkün olur.

Kurumuş Poliüretan Köpük Nasıl Temizlenir?


Kurumuş poliüretan köpük nasıl temizlenir sorusuna yanıt vermek gerekir ise bu kalıntıları temizlemek için etkili kimyasal çözücülere gereksinim duyulur. Soltek Kimya Üretim A.Ş firmamız tarafından sizlere sunulan poliüretan köpük temizleyi kimyasallardan her zaman yararlanabilirsiniz. Endüstriyel alanlarda en çok yararlanılan temizlik malzemeleri arasında yer alır. Temizleme işlemini şu şekilde yapabilirsiniz:

  • Poliüretan köpük kurumadan hemen silinir ise leke bırakmaz. Ancak kurumuş ise ilk olarak kimyasal çözücü temin etmeniz gerekir.
  • Kuruyan köpüğü kazıcıyı ya da keskin alet kullanarak temizlemek mümkün olur. Ancak bu işlem nedeniyle yüzeyi çizebilirsiniz. İçerisinde sertleştirici var ise işlem çok daha zor olacaktır.
  • Poliüretan çözücü kullanmak daha sağlıklı sonuç almanızı sağlar. İçerisinde bulundurduğu kimyasallar sayesinde çözücümüz kısa sürede lekeleri temizler.
  • Ancak uygulama öncesinde yüzeyde dar alanda ufak test etmeniz gerekir.
  • Tiner ya da aseton kullanmak da farklı çözümlerdendir.
    Bu uygulamalar sayesinde yüzeyde biriken poliüretan köpük temizleme işlemini kolayca yapmak mümkün olur.

Poliüretan Köpük Lekesi Nasıl Çıkar?


Poliüretan köpük lekesi çıkarmak için kullanılan kimyasalımız çeşitli özellikleri ile öne çıkar. Soltek Kimya olarak ürünümüzü oldukça iyi standartlarda geliştirmekteyiz. Poliüretan köpük temizleyici genel özellikleri arasında ilk sırada gelen güçlü çözme kapasitesidir. Poliüretan köpük lekesi nasıl çıkar sorusuna yanıt verirken kimyasalımızı öne çıkarmak mümkün olur.

Çeşitli yüzeyler ile uyumlu yapıda üretilir. Kullanımı son derece kolay ürünümüzdür. Çok hızlı etki ederek yüzeylerin kısa sürede temizlenmesini sağlar. Aynı zamanda güvenlik açısından önemli yeri vardır. Soltek Kimya firmamıza ulaşarak istenilen miktarda ürünümüzü temin edebilirsiniz.