İzopropi Alkol Temizlik Kozmetik

İzopropil alkol, dünya genelinde çok yaygın olarak bilinen ve kullanılan temizlik alkol türüdür. Bu alkol türleri daha çok endüstriyel alanlarda temizlik ve dezenfektan işleminin derinlemesine yapılmasında kullanılır. İzopropil alkol ile araç temizliği, anakart temizliği, cam temizliği, deri temizliği, metal temizliği yapabilirsiniz. Temizleyici, çözücü ve sökücü gibi özelliklerinde dolayı çok amaçlı temizlik ürünüdür. Renksiz yapısı olan izopropil alkol temizlik solventi aynı zamanda içindeki bileşenler nedeniyle yanıcı etkiler gösterebilir. Bu bakımdan kullanım sırasında ateş ya da yoğun sıcaklığın olmadığından emin olunması gerekir. Evsel ve kişisel bakım ürünlerinin üretimi sırasında önemli bileşenlerdendir. Kozmetik, cilt losyonları, saç toniği ve çeşitli deodorantların üretiminde işlevleri ile öne çıkar. Matbaa sektörü de kullanıldığı alanlar arasında İzopropil alkol temizlik solventi yer alır. En yaygın ismi ile ispirto olarak da bilinen ürün çeşitli lekelerin ve izlerin çıkarılmasında derinlemesine bir etki ortaya çıkarır. İzopropil alkol hakkında detyelı bilgi için bizi arayabilir yada mail atabilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Solex Clean İzo

Kullanım Alanı: İzopropil alkol

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgİzopropil Alkol Nerelerde Kullanılır?
 • İzopropil alkol temizlik ve dezenfektan amaçlı kullanılır. İzopropil Alkol temizlik solventi kullanım alanları oldukça fazladır. Genel olarak mürekkep, boya ve verniklerde inceltici madde olarak kullanılabilirler. Özellikle akrilik boyalar için ideal bir inceltici işlevi görür. Temizlik ve ilaç sanayinin oldukça önemli kimyasal bileşenleri arasında yer alır. Bu solventler yabani ot öldürücü olarak üretilen monoizopropil aminin üretimi sırasında da kullanılan kimyasallardan biridir.
  Kullanım alanları şu şekildedir.

  • İzopropil alkol araç temizliği
  • İzopropil alkol ile anakart temizliği
  • İzopropil alkol ile cam temizliği
  • İzopropil alkol ile deri temizliği
  • İzopropil alkol ile metal temizliği

   Kullanılmaktadır. İzopropil alkol çok iyi temizleyici, yağ sökücü solvent ve çözücüdür.

  İzopropil Alkol Nasıl Kullanılır?
  İzopropil alkol uygulama sırasında kullanım detaylarına dikkat etmek gerekir. Temizleme ürünü olarak kullanılacak ise miktarına ve kullanım şekline önem verilmesi etkilerini görebilmek açısından önem taşır. Farklı kimyasalların üretiminde kullanılacak ise yine miktarı ve hangi bileşenlerle kullanılabileceği gibi detayları gözden geçirmek gerekir. 

İzopropil alkol kozmetik alanında kullanılmaktadır. Özel formülasyonların oluştuğu mix karışımların içerisine öngörülen miktarlarda girilerek nihai ürün üretilir. 

İzopropil Alkol Güvenlik Bilgi (Msds) Formu 


İzopropil alkol güvenlik bilgi (Msds) formu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İlgili ürünün satışı yapıldı ise sizlere güvenlik bilgi formu gönderilecektir.

İzopropil alkol yenilebilen içilebilen kimyasal değildir. Bundan dolayı haram veya helal olduğunun bir önemi yoktur. İzopropil alkol yenilmez, içilmez.